Azez'de Kuran-ı Kerim'i Ezberleyen Çocuklara Hediye Paketleri Dağıtıldı

Azez'de Kuran-ı Kerim'i Ezberleyen Çocuklara Hediye Paketleri Dağıtıldı
 22.07.2019  Bu Haber 1330 Defa Görüntülendi

Suriye'de yaşanan savaşın ilk günlerinden bu yana, gerek aşevi ve fırınları ile gerekse de paylaşım mağazaları ile Suriyeli muhacir kardeşlerimizin yanında olmaya devam eden Beşir Derneği, Azez bölgesindeki kamplarda Kuran-ı Kerim'i hıfz eden 60 çocuğa hediye paketi dağıttı.

Suriye'de yaşanan iç savaşın başlangıcından bu yana bağışçılarından aldığı destekler ile Suriyeli mazlumların her daim yanında olan Beşir Derneği, bu kapsamda Kilis ve Reyhanlı'da bulunan günlük 200 bin ekmek üretim kapasiteli fırınları, yine Kilis ve Cerablus'ta bulunan günlük 33 bin tabldot sıcak yemek üretim kapasiteli aşevleri ve Cerablus, Azez ve İdlib'te bulunan paylaşım mağazaları ile gönüller yapmaya devam ediyor.


Bu kapsamda Suriye'nin Azez kentinde bulunan Şehitler kampında Kuran-ı Kerim'i hıfz eden 60 öğrenciye hediye paketleri dağıtan Beşir Derneği, mutluluğu gözlerinden okunan çocukları bir kez daha sevince boğdu. Verilen hediyeler neticesinde oldukça mutlu gözüken çocuklar, Türkiye'ye ve Beşir Derneği'nin bağışçılarına teşekkürlerini ifade etti.