Tel Abyad'ta Mazlum Yüzler Gülmeye Devam Ediyor.

Tel Abyad'ta Mazlum Yüzler Gülmeye Devam Ediyor.
 11.12.2019  Bu Haber 612 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan bölgelerde yaşayan sivillere insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Tel Abyad'ta yaşayan mazlum halka gıda kolisi dağıtan dernek, bağışçılarından aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam ediyor.

Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan Tel Abyad şehrinde, Türkiye'den  giden insani yardım kuruluşlarının yardımları ile hayat normale dönmeye başladı. Bu kapsamda Afad koordinasyonunda Beşir Derneği'nin de içinde bulunduğu insani yardım konvoyu Tel Abyad'a ülkemizin merhamet elini ulaştırmaya devam ediyor

 

Suriye'de yaşanan iç savaşın başlangıcından bu yana gerek Kilis Reyhanlı ve Cerablus'ta bulunan aşevleri ve fırınları gerekse de Suriye'nin Azez ve İdlib bölgelerinde bulunan paylaşım noktaları ile Suriyeli savaş mağdurlarının yanında olmaya, onların bir nebze de olsun hayata tutunmalarına vesile oluyor. Her gün 200 bin ekmek kapasiteli fırınlarından ve 30 bin tabldot kapasiteli aşevinden çıkarttığı sıcak yemek ve ekmekleri bölgede bulunan dağınık kamplardaki ailelere dağıtan Beşir Derneği, desteklerinizle ülkemizin merhamet elini tüm mazlumlara ulaştırmaya devam ediyor.

 

Bu kapsamda Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan Tel Abyad şehrine ilk ulaşan Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Beşir Derneği, AFAD ve Türk Kızılayı ile işbirliğinde gıda kolisi ve temiz içme suyu dağıtımı gerçekleştirdi. Yapılan yardımlar nedeniyle oldukça mutlu gözüken sivil halk, Türkiye'ye ve Türk halkına bir kez daha memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

Beşir Derneği'nin Barış Pınarı Harekatı kapsamında sürdürdüğü çalışmalara destek olmak için; Hemen BAGIS yazıp 4032'ye Gönderebilir ya da Websitemizden online bağış yapabilirsiniz Detaylı bilgi için 0216 375 40 42 nolu çağrı merkezini arayabilirsiniz.